fbpx
Przejdź do treści

Leczenie łojotoku skóry głowy

Tagi:

Cierpisz na łojotok skóry głowy? Leczenie tej przypadłości wykonujemy w naszych ośrodkach w Gliwicach, Katowicach i Piekarach Śląskich. Naszą metodą na leczenie łojotoku są odpowiednio dobrane kuracje, które umożliwiają lepszą absorpcję stosowanych preparatów wzmacniających oraz toników regulujących pracę gruczołów. Equisebo to jedna z kuracji dla skóry głowy z tendencją do nadmiernego wydzielania łoju. Kuracja polega na zastosowaniu zabiegów z olejów esencjonalnych z goździka o silnym działaniu antybakteryjnym, sosny o silnym działaniu przeciwzapalnym, lawendy, itp.

W przypadkach zaniedbań w leczeniu lub nie podjęcia żadnych kroków w długim czasie, może dojść do łojotokowego zapalenia skóry głowy. Warto więc podjąć kurację w przypadku zauważenia niepokojących symptomów. Nasi specjaliści zapewniają przeprowadzenie dokładnego wywiadu i badań umożliwiających postawienie diagnozy, a także dobranie najbardziej adekwatnej metody leczenia.

Czym jest łojotok skóry głowy?

Łojotok skóry głowy to częste schorzenie, w ostatnich latach wręcz cywilizacyjne. Schorzenie to polega na nadczynności gruczołów łojowych, co powoduje zbyt duże przetłuszczanie się skóry głowy. W przypadku łojotoku skóry głowy niezbędnym krokiem w kuracji jest pozbycie się nadmiaru sebum. Jest to cecha charakterystyczna dla cery tłustej i wynika z nadczynności gruczołów łojowych. Łojotok ma wpływ na wypadanie włosów.

Włosy osób cierpiących na łojotok skóry głowy bardzo szybko po umyciu stają się nieświeże, przyklapnięte i tłuste. Powoduje to potrzebę coraz częstszego mycia włosów, co nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Dodatkowo, źle dobrane szampony często powodują wysuszenie łodygi włosów, co stanowi dodatkowy problem. Skóra, która ma tendencję do nadprodukcji sebum wymaga świadomej i właściwej pielęgnacji oraz stosowania odpowiednich szamponów.

Jakie są przyczyny łojotoku skóry głowy?

Przyczyną łojotoku skóry głowy najczęściej są problemy genetyczne, hormonalne, a także wpływ środowiska, żywności, higieny. Niebagatelne znaczenie w powstawaniu tego schorzenia może mieć nieprawidłowo dobrana dieta lub zła pielęgnacja skóry głowy oraz włosów. Detergenty o agresywnym działaniu, zawarte w szamponach, a także zbyt częste używanie suszarek czy innych sprzętów do układania włosów (na przykład lokówka czy prostownica) mogą pobudzać niepotrzebnie gruczoły łojowe do pracy.

Do łojotoku mogą prowadzić zaburzenia w wydzielaniu hormonów takich jak androgeny i progesteron. Wpływ może mieć również nieprawidłowa praca układu immunologicznego oraz choroby układu nerwowego i stres. Także źle zbilansowana dieta, bogata w tłuszcze zwierzęce i węglowodany, a uboga w witaminy oraz wodę przyczynia się do powstawania łojotoku skóry głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *