trychologia-slask.pl
Przejdź do treści

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry głowy

Cierpisz na łojotokowe zapalenie skóry głowy? Leczenie, które przeprowadzamy w Katowicach, a także Gliwicach i Piekarach Śląskich, może pomóc Ci z tym schorzeniem. W naszej klinice oferujemy odpowiednio dobrane do danego problemu kuracje. Łojotokowe zapalenie skóry to przewlekła choroba z okresami remisji z częstymi nawrotami w okresie zimy i jesieni. Podstawą jej leczenia jest odpowiednia diagnoza, która pozwala wykluczyć inne choroby skórne o podobnych objawach.

Ponieważ ujście gruczołów łojowych znajduje się przy mieszkach włosowych, łojotokowe zapalenie skóry prowadzi do przerzedzenia włosów (również brwi) oraz łysienia i najczęściej obejmuje skórę głowy. Objawy pojawiają się także w miejscach bezpośrednich ujść gruczołów łojowych, na przykład na brzegach powiek i linii czerwieni wargowej. Typowo zajęte są okolice czoła, brwi, fałdów skóry, zgięcia stawowe i okolice międzyłopatkowe.

Co jest przyczyną i jakie są objawy łojotokowego zapalenia skóry głowy?

Przyczynyłojotokowego zapalenia skóry są złożone. Do najczęstszych powodów tego schorzenia zalicza się skórę zakażoną drożdżakami (pirytosporium ovale) lub tak zwaną skórę łojotokową. Choroba częściej rozwija się u osób z osłabionym układem odpornościowym. Nie bez znaczenia dla jej powstawania i rozwoju jest również przewlekły stres, zaburzona gospodarka hormonalna oraz ogólny stan zdrowia pacjenta. Łojotokowe zapalenie skóry często pojawia się u pacjentów w wieku dojrzewania. Dotyka także osoby starsze, dzieci i chorych stosujących leki immunosupresyjne.

Objawami łojotokowego zapalenia skóry są:

  • wysięki, które mogą się pokrywać żółtymi strupami,
  • wypryski,
  • rumienie z objawami złuszczania,
  • świąd.

W profilaktyce łojotokowego zapalenia skóry istotny jest dobór właściwych, odpowiednich dla łuszczącej się skóry kosmetyków. Nasi specjaliści pomagają w wyborze odpowiednich metod dotyczących dalszej, poprawnej pielęgnacji.

Zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *