trychologia-slask.pl
Przejdź do treści

Leczenie przetłuszczających się włosów

Przetłuszczanie się włosów jest spowodowane nadmiernym wydzielaniem sebum  przez skórę głowy. Zbyt częste  mycie włosów mobilizuje gruczoły łojowe do jeszcze większej aktywności. I to tym bardziej nasila problem.

Przetłuszczanie może tez być skutkiem  stosowania nieodpowiednich szamponów, farbowania włosów, albo problemów zdrowotnych  (stresu, zaburzeń tarczycy, gospodarki hormonalnej, niedoboru witamin, złego odżywiania)

Tłuste włosy  sklejają się, przylepiają do skóry i nie wyglądają estetycznie.

Przywrócenie równowagi skórze głowy  wymaga  trychologicznej kuracji.  Jej  zadaniem jest wyregulowanie pracy gruczołów łojowych.

W naszej klinice stosujemy zabiegi oparte o  produkty organiczne włoskiej firmy Nubea  z linii produktów  Equisebo. Jest to terapia przeciwłojotokowa, ma działanie bakteriobójcze, łagodzi stany zapalne i  reguluje wydzielanie sebum.

 

 

4 komentarze do “Leczenie przetłuszczających się włosów”

  1. Co może oznaczać ciągłe wypadanie włosów i drapanie się po głowie oraz nie jedzenie zdrowo tylko jedzenie fast foodów lub słodyczy mało co normalnych posiłków. Czy to też ma jakiś wpływ związany ze stresem lub niekontrolowaniem się z ciągłym drapaniem głowy nawet jak ją się umyje po kąpieli? Bardzo proszę o odpowiedzi na te pytania.

    1. Witam Pani Mario, to co jemy może mieć wpływ na kondycję naszego układu odpornościowego oraz na różne schorzenia, które są konsekwencją osłabienia organizmu. Z jadłospisu należy całkowicie wyeliminować wysoko przetworzoną żywność np. chipsy, słodycze i wszelkie fast foody. Wypłukują one z organizmu minerały oraz prowadzą do odkładania toksyn. Przyczyny swędzącej skóry głowy mogą być rożne. Oprócz grzybicy, łojotokowego zapalenia skóry, należałoby wykluczyć również inne dermatozy. Badanie tychologiczne pozwoli na prawidłową diagnozę. Zapraszamy.

  2. Z problemem przetłuszczających się włosów borykam się od szkoły średniej. Próbowałam wielu szamponów zalecanych od dermatologa lecz bez zmian. Włosy muszę myć codziennie. Od jakiś 3 lat dodatkowo pojawił się problem nadmiernego pocenia się skóry głowy co jest dla mnie bardzo uciążliwe i nieprzyjemne latem. Czy da się to, w jakikolwiek sposób wyleczyć?

    1. Zapraszamy na badanie trychologiczne ponieważ tylko po badaniu trycholog może dać odpowiedź jak możemy Pani pomóc. Mamy pozytywne efekty kuracji u innych pacjentów z takimi problemami i liczymy na to że Pani też możemy pomóc, dlatego jeszcze raz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z trychologiem. Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *