trychologia-slask.pl
Przejdź do treści

Start

Nasze usługi

Nasz zespół

Izabella Markowska

Trycholog wyspecjalizowany w leczeniu schorzeń związanych z włosami oraz skórą głowy, a także pielęgnacją i trychoregeneracją włosów. Onkotrycholog – specjalista z zakresu niechirurgicznego zagęszczania włosów. Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego.

Umów wizytę »

Patryk Szklarz

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalista z zakresu karboksyterapii i mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. Zdobywca pierwszej nagrody w Międzynarodowym Kongresie Medycznym Młodych Naukowców (Białystok 2016r.). W celu uzyskania najlepszych możliwych efektów leczenia pacjentów z problemami trychologicznymi, łączy wiedzę z zakresu wielu dziedzin medycyny.

Umów wizytę »

Anna Pazia

Trycholog z doświadczeniem w diagnozowaniu zmian na skórze głowy i nadmiernego wypadania włosów. Specjalista w dziedzinie wykonywania zabiegów trychologicznych, masażu głowy oraz pielęgnacji włosów.

Umów wizytę »

Caroline Peizert

Specjalista trycholog z doświadczeniem w diagnozowaniu schorzeń skóry głowy i włosów, zabiegów trychologicznych oraz masażu skóry głowy. Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego

Umów wizytę »

Oliwia Kipka

Asystent Trychologa, kontakt z pacjentem.

Karina Mocigęba

Stylista Fryzjer, specjalista z zakresu trychokoloryzacji i trychoregeneracji włosów.

Katarzyna Grabowska

Asystent Trychologa, kontakt z pacjentem, sprawy organizacyjne

Jesteśmy po to, aby pomóc

Jeśli nie wiedzą Państwo czy potrzebny jest Wam trycholog, zachęcamy do skorzystania z badania trychologicznego lub konsultacji trychologicznej. Pomożemy odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania dotyczące kondycji Twoich włosów. Dzięki nam dowiesz się dlaczego włosy wypadają i co zrobić żeby włosy nie wypadały.

Wizyta u trychologa w jednym z naszych gabinetów to pierwszy krok do podjęcia walki o zdrowe włosy. Wszyscy znajdą u nas pomoc bez względu na wiek i stan zdrowia. Istotne jest jednak aby pacjent jak najszybciej zgłosił się do dobrego trychologa. Zwiększa to szansę na 100 procentowe wyleczenie. Warto zapamiętać, że mieszki włosowe muszą być aktywne, żeby nie obumrzeć. Skutkiem długiej nieaktywności jest spłycanie i zanik mieszków.

Nasi lekarze pomogą w rozwiązaniu każdego problemu związanego ze skórą głowy lub włosami. Prowadzona przez nas Klinika Trychologii zajmuje się szeregiem problemów związanych z włosami i skórą głowy, wśród których są: wypadanie włosów / łysienie, łupież, łuszczyca, przetłuszczanie włosów, swędząca skóra głowy, łojotok, boląca skóra głowy itp.

Dla wielu wymienione dolegliwości są problemem często bagatelizowanym. Należy jednak być świadomym, że mogą one świadczyć o poważnej chorobie.

Wypadanie włosów, które często traktowane jest jako efekt niedożywiania i zaburzeń hormonalnych, bywa objawem zatrucia metalami ciężkimi czy też tocznia rumieniowatego układowego. Dlatego skorzystanie z wiedzy dobrego trychologa naprawdę się opłaca.

Pracujący w naszej klinice specjaliści są w stanie ocenić strukturę włosów i stan mieszków włosowych. Analizujemy fazy wzrostu włosów, unaczynienie skóry głowy, stopień keratynizacji oraz wydzielanie sebum. Dzięki nam możliwe staje się odpowiednie zdiagnozowanie jednostki chorobowej oraz wprowadzenie odpowiedniego leczenia, pielęgnacji i zabiegów. Naszym pacjentom polecamy również profilaktyczne badanie stanu włosów i skóry głowy. Systematyczne wizyty w gabinecie trychologicznym pozwolą uniknąć problemów w przyszłości.

Pamiętaj, jednym z objawów starzenia się organizmu jest wypadanie włosów, które można zniwelować udając się do lekarza od włosów i korzystając z zaleconych przez niego zabiegów. Będziemy mogli Ci pomóc również wtedy, gdy źródłem problemów są czynniki zewnętrzne, takie jak słońce czy farbowanie.

Trycholodzy z naszej kliniki wykonują szeroki wachlarz zabiegów trychologicznych w gabinetach zabiegowych. To dzięki nim leczenie łojotokowe zapalenie skóry i leczenie łysienia androgenowego czy plackowatego staje się skuteczne.

Pacjent korzystający z naszych usług jest pod ciągłą opieką jednego z naszych trychologów przychodząc cyklicznie na dobrane do problemu zabiegi i kontrolę. Lekarz trycholog prowadzi pacjenta aż do wyeliminowania zdiagnozowanej dolegliwości. U niektórych osób skutki leczenia można dostrzec po miesiącu. U innych terapia musi trwać kilka miesięcy, wszystko zależy od przyczyn i nasilenia objawów. Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki dobrym trychologom z naszej kliniki Twoje włosy znowu staną się grube i lśniące.

Wykonujemy zabiegi: mezoterapia igłowa, mezoterapia bezigłowa, karboksyterapia, infuzja tlenowa, rekonstruujący włosy, energetyzujący na skórę głowy, nawilżający skórę głowy i włosy, koloryzacja trychologiczna, kuracja onkotrychologiczna.

Nasi trycholodzy czekają na Państwa w naszych gabinetach zlokalizowanych w miastach: Katowice, Gliwice i Piekary Śląskie.

Zapraszamy