Atopowe zapalenie skóry zwane również egzemą jest przewlekłą chorobą. Objawia się wypryskami na twarzy, tułowiu, nogach, dłoniach, a niekiedy i na głowie. Zmagają się z nią osoby mające osłabiony układ immunologiczny, alergicy, ale często przyczyna leży w genach. Trudno z nią żyć, ponieważ występuje swędzenie, a wręcz silny świąd.
Czym jest atopowe zapalenie skóry?
Na skórze pojawiają się bardzo nieprzyjemne, a wręcz dokuczliwe wypryski, które wywołują: swędzenie i pieczenie. Występują też inne objawy, jak: zaczerwienienie, obrzęk, ból, opuchlizna. Skóra staje się sucha, wiotka, więc też podatna na toksyczne substancje. Egzema jest problematyczna, więc trudną z nią żyć. Atopowe zapalenie skóry pojawia się nagle, po spożyciu pewnych produktów, użyciu środków chemicznych lub przy niskiej wilgotności powietrza. Aby ustalić przyczyny, trzeba udać się do Kliniki Trychologia Śląsk. Konieczne będzie wykonanie kilku różnych badań, by na tej podstawie rozpocząć kurację prowadzoną przez trychologa.
Atopowe zapalenie skóry – przyczyny
Jest to choroba o podłożu genetycznym, występująca rodzinnie. Na atopowe zapalenie skóry są narażone osoby mające osłabiony organizm, uczulone na alergeny, dlatego nasila się po spożyciu pokarmów, na które pacjent jest uczulony. Dlatego podczas leczenia główny nacisk należy położyć na dietę. Trzeba unikać przede wszystkim: nabiału, białego pieczywa, słodyczy, czerwonego i tłustego mięsa. Podczas pielęgnacji ciała konieczne jest używanie naturalnych środków myjących. Trycholog zaleci odpowiednie produkty, które nie podrażnią skóry. Może być również szkodliwa sierść zwierząt domowych, więc warto unikać miejsc, gdzie mogłoby dojść do rozwinięcia się choroby.