Co to jest trychologia?
Trychologia
Nauka o włosach, ich wypadaniu i związanych z tym problemach skóry głowy.
Zajmuje się profesjonalną diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry głowy i włosów, jak również przyczyn ich występowania a następnie leczenia.
Nazwa trychologia pochodzi od greckiego słowa „trikhos”, co oznacza „włos”. Termin ten, wprowadzony jako pierwsza specjalizacja studiów w Wielkiej Brytanii pod koniec XIX wieku, stał się specyficzną dyscypliną na pograniczu medycyny i kosmetologii.
Czym zajmuje się trycholog?
Trycholog
Wykwalifikowany specjalista trychologii może zidentyfikować i leczyć wszystkie formy zaburzeń wypadania włosów, uszkodzeń łodygi włosa i skóry głowy. Włos to jedna z najbardziej aktywnych metabolicznie tkanek organizmu, często odzwierciedla pierwsze oznaki zaburzeń wewnętrznych. W ogólnej ocenie stanu zdrowia włosy i skóra głowy są tak samo ważne jak inne części ciała.
Najczęstsze pytania naszych Klientów
Jakie stosujemy zabiegi?
Posiadamy zabiegi zarówno Trychologiczne, czyli skupiające się na poprawie stanu skóry głowy jak i zabiegi Pielegnujące włosy. Do zabiegów Trychologicznych wykorzystujemy linie przeciwłupieżową, oczyszczającą (DETOKSYKUJĄCĄ), wzmacniającą, przeciwłotokową oraz do skóry wrażliwej.
Zabiegi:
1. Essentia : produkty detoksykujące, oczyszczające.
Kuracja Essentia składa się z pięciu zabiegów. Jeden zabieg powinien być wykonany raz w tygodniu przez 5 tygodni, linia działa na stymulacje wzrostu włosa, poprawia jego wygląd, poprawia mikrokrążenie, oczyszcza głęboko skórę głowy, nadaje lekkość włosom. Zabieg oczyszczający jest niezbędny, w składzie tej lubi mamy oleje esencjonalne : sosna, szałwia, eukaliptus, rozmaryn, lawenda, bergamotka, drzewo herbaciane oraz ekstrakt z rumianku
2. Solutia : kuracja przeciwłupieżowa
Produkty, które mają na celu oczyszczania skóry głowy z łupieżu suchego jak i tłustego. Produkty są również stosowane u osób, które borykają się z łuszczyca. Produkty głęboko nawilżają skórę, zanika uczucie napięcia. Zabiegi Soluti powinno się wykonywać raz w tygodniu przez kolejne 6 tygodni. Składniki zawarte w kuracji Solutia są : oleje esencjonalne z drzewa herbacianego, rozmarynu, oregano, tymianku, eukaliptusa, bergamotki, szalwi, lawenda, cedru, werbeny oraz ekstraktu z rumianku, kolendry, aloesu. Do kuracji można dołączyć emulsje wzbogacona olejkami esencjionalnymi, która pomaga w zluszczaniu naskórka. Powstrzymuje rozwój łupieżu.
3. Equisebo to kuracja do skóry głowy z tendencją do nadmiernego wydzielania łoju , kuracje stosujemy najczęściej w domu
W skład wchodzą oleje esencjonalne z goździka, sosny, lawenda, itp.
4. Auxilia to kuracja dla skóry wrażliwej, mając za zadanie złagodzić podrażnienia wynikające z różnych czynników, zabieg ten przywraca jej funkcjonalność i tworzy idealne warunki do zdrowego wzrostu włosów. W skład wchodzą : oleje esencjonalne z cytryny, lawenda, mięty, kwaśnej pomarańczy i borówki.
5. Linia Synergo to linia produktów do codziennego stosowania dla wszystkich rodzajów włosów, współgrająca z innymi kuracjami.
6. Solenium to linia produktów stosowanych latem do codziennego użytku, Linia zawiera filtry przeciw słoneczne oraz składnik zabezpieczające przed działaniem słońca, soli, oraz chloru. Zastosowanie dla całego ciała.
Czy moje włosy po zabiegu będą wyglądać świeżo?
Odp.: W trakcie zabiegu skóra głowy są dwukrotnie myte oraz nakładana jest odżywka (maska) dobrana do rodzaju włosów. Preparaty, które są nakładane po umyciu i nie są spłukiwane nie mają tłustej konsystencji i nie obciążają. W ofercie swojej mamy również usługę modelowania oraz strzyżenia za dodatkową opłatą (w dniach, w których są fryzjerzy, oprócz wtorku)
Dlaczego włosy należy myć dwukrotnie?
Odp.: mycie włosów to zabieg pielęgnacyjny, dlatego warto wykonać go prawidłowo. Niezależnie od częstotliwości mycia włosów i skóry głowy, szampon powinno się nakładać dwukrotnie. Tylko w ten sposób mamy szansę na usunięcie z włosów i skóry głowy wszystkich zanieczyszczeń oraz resztek preparatów do stylizacji. Musimy pamiętać o dokładnym spłukaniu włosów między myciami. Jednym z oznak, że włosy są już czyste jest gęsta piana, która rośnie na włosach podczas masowania.
Dlaczego warto masować skórę głowy?
Odp.: Masowanie skóry głowy poprawia krążenie krwi, skutecznie likwiduje ból głowy oraz zmęczenie. Ponadto powoduje wzmocnienie włosów i sprawia, że są lepiej odżywione, również symuluje wzrost włosów.
Dlaczego peeling na skórę głowy jest tak ważny?
Odp.: skóra głowy potrzebuje pomocy w złuszczeniu martwego naskórka. Jeżeli nie używa się szamponu z naturalnych składników (bez parabenów), skóra głowy jest zapchana resztkami produktów, których używamy. Na głowie powstaje czepek zanieczyszczeń, które nie łatwo usunąć. Zanieczyszczenia sprawiają, że włosy są niedotlenione, wypadają i dużo wolniej rosną. Peeling połączony z masażem usuwa zanieczyszczenia, reguluje pracę gruczołów łojowych, poprawia krążenie, sprawia że skóra jest dotleniona, a cebulki odżywione. Peeling skóry głowy może być wsparciem w trakcie leczenia łupieżu oraz oczyszczenia skóry głowy (np.: przy detoksykacji), a dodatkowo pobudzi cebulki włosowe.
Jak walczyć z problemem wypadania włosów?
Wizyta u Trychologa pomoże w ustaleniu przyczyny wypadania włosów, należy jednak zaznaczyć, że w wielu przypadkach jest to trudne do zdiagnozowania ze względu na istnienie bardzo wielu czynników mających na nie wpływ. Trycholog zaproponuje odpowiednią metodę walki z utratą włosów lub poprawę ich kondycji. Do terapii dających dobre efekty należy m.in.: karboksyterapia, mezoterapia, zabieg osoczem bogatopłytkowym, oraz preparaty trychologiczne o silnym działaniu stymulującym wzrost włosa.
Jakich efektów mogę się spodziewać po kuracji przeciw wypadaniu włosów?
Metody, które zalecone są przez naszych Trychologów powodują zahamowanie wypadania włosów, przyśpieszenie porostu włosów, poprawę wyglądu włosów i stanu skóry głowy. Efekty są lepsze przy stosowaniu kilku rozwiązań jednocześnie np.: mezoterapii i kuracji środkami trychologicznymi. Wiele zależy od czynników takich jak czas kuracji, sumienność w stosowaniu się do zaleceń Trychologa, indywidualnych cech pacjenta.
Jakie są przyczyny wypadania włosów?
Przyczyny wypalania włosów są bardzo zróżnicowane od zmian hormonalnych poprzez stosowanie niektórych leków, po nieprawidłowe pielęgnacje włosów i dietę. Wpadające włosy w przypadku kobiet mogą być wynikiem ciąży lub menopauzy. Nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane infekcjiami i chorobami ogólnoustrojowymi ( toczę, niedoczynność tarczycy) lub chorobami skóry głowy np. Grzybice czy skórne zapalenia skóry.
Przyczynami nadmiernego wypadania włosów są :
- nieodpowiednia pielęgnacja włosów
- zbyt agresywna koloryzacja włosów
- zatrucie toksynami
- nadmierny stres
- choroby psychiczne
- choroby zakaźne, ogólnoustrojowe
- leki
- menopauza, poród i zmiany hormonalne