trychologia-slask.pl
Przejdź do treści

Klinika Trychologii – O nas

Nasze motto:

LECZYMY – SIĘGAJĄC DO ŹRÓDEŁ NATURY

Mamy wieloletnie doświadczenie, profesjonalną kadrę, potencjał, efekty kuracji, rzeszę zadowolonych klientów, dobrą opinię i przyjazną atmosferę.

Klinika Trychologii została założona w 2012 roku w Katowicach, jako jedna z pierwszych wyspecjalizowanych, trychologicznych klinik w Polsce. Mamy odziały w Gliwicach i Piekarach Śląskich.

Sukces naszej Kliniki Trychologii jest zasługą pracujących w niej trychologów wyspecjalizowanych w leczeniu schorzeń związanych z włosami oraz skórą głowy. Mogą oni pochwalić się solidnym przygotowaniem teoretycznym zdobytym na renomowanych uczelniach i doświadczeniem praktycznym. Ich praca, umiejętności i niesłabnący zapał do rozwoju zawodowego zostały nie raz docenione przez pacjentów, na konkursach, kongresach. Ponadto trycholodzy pracujący w naszych gabinetach należą do Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego skupiającego osoby pragnące rozwijać się w dziedzinie trychologii i związane ze środowiskiem trychologicznym.

Nasi doświadczeni specjaliści pomogą Państwu w rozwiązaniu problemów związanych ze skórą głowy i włosów. Poradzą jak zahamować wypadanie włosów, wyjaśnią jak leczyć łysienie plackowate i jak wzmocnić cebulki włosów u mężczyzn. Doskonale wiedzą co zrobić, aby tłusta skóra głowy przestała być problem. Dzięki nim możliwe jest wyleczenie takich dolegliwości jak łojotokowe zapalenie skóry, swędząca i podrażniona skóra, łupież suchy / tłusty i łuszczyca. Umiejętności jakimi dysponują nasi trycholodzy są na wagę złota, okazuje się, bowiem że aż połowa z nas boryka się z problemami z włosami lub skórą głowy.

Każdy pacjent zgłaszający się do gabinetu trychologicznego w naszej klinice może mieć pewność, że zrobimy wszystko by mu pomóc. Jednak aby trafnie wybrać odpowiednią terapię niezbędny jest dokładny wywiad, który przeprowadzamy z każdym pacjentem. Skupiamy się na rozpoznaniu stanu funkcjonowania organizmu pacjenta, dlatego podstawą jest przeprowadzenie dokładnych badań. Tylko wtedy możliwe staje się zdiagnozowanie przyczyn problemu. Badanie trychologiczne polegające na analizie stanu skóry głowy i włosów pozwala nam na ustalenie indywidualnego programu kuracji, która może polegać na zastosowaniu takich zabiegów jak mezoterapia, karboksyterapia, oksyterapia. Spośród proponowanych przez naszych trychologów zabiegów na uwagę zasługuje również kuracja onkotrychologiczna, która dedykowana jest pacjentom w trakcie i po chemioterapii.

Warto wspomnieć o wykorzystywanych przez nas środkach leczniczych. Stosujemy  naturalne ( ekologiczne)  produkty, które nie alergizują,  łatwo przenikają przez skórę  i głęboko stymulują komórki.  Ich głównymi składnikami są esencjonalne oleje oraz ekstrakty roślinne.  Mają  właściwości antybakteryjne, gojące, regenerujące i  leczące skórę głowy oraz  włosy.  Nie zawierają parabenów, substancji SLES, soli i alkoholu, sztucznych środków barwiących, pieniących, zapachowych.

Zapraszamy.