trychologia-slask.pl
Przejdź do treści

Mezoterapia igłowa twarzy

Chcesz skorzystać z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą mezoterapia igłowa twarzy? Wykonujemy ją w naszych ośrodkach w Gliwicach, Katowicach i Piekarach Śląskich. Mezoterapia igłowa twarzy jest zabiegiem odżywczym, która w skuteczny sposób rewitalizuje skórę oraz prowadzi do odmłodzenia wyglądu. Polega ona na wprowadzeniu pod skórę specjalnie dobranego ,,koktajlu” odżywczego, składającego się głównie z kwasu hialuronowego, witamin (np. A, C i E), protein i ekstraktów naturalnych. Dzięki dogłębnemu odżywieniu skóra staje się bardziej promienista, spłycają się zmarszczki oraz odbudowują włókna kolagenowe. Procesy regeneracyjne skóry trwają nawet do kilku miesięcy po wykonaniu zabiegu.

Mezoterapia igłowa twarzy to zabieg niechirurgiczny. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym powierzchniowym, nakładając maść znieczulającą na skórę. Efekty są zauważalne już po pierwszym zabiegu, jednak aby osiągnąć optymalne rezultaty, zaleca się wykonanie serii zabiegów. Częstotliwość oraz ilość powtórzeń jest dobierana indywidualnie.

Preparaty, których używamy w mezoterapii igłowej twarzy

Skuteczność mezoterapii zależy w dużej mierze od rodzaju i jakości zastosowanych preparatów. Wykonując zabiegi mezoterapii igłowej twarzy, pracujemy między innymi z użyciem preparatu Profhilo.Jest to preparat kwasu hialuronowego stworzony ze stabilizowanych kompleksów hybrydowych kwasu hialuronowego, o stężeniu 64 mg. Profhilo ma za zadanie modelować twarz, przywracając jej utracony kontur oraz wypełniać ubytki tkankowe. Dzięki zabiegowi preparatem uzyskujemy efekt bioremodelingu twarzy neutralizując wiotkość skóry. Podanie Profhilo stymuluje powstawanie kolagenu typu I, II, IV i VII, a także syntezę elastyny, w wyniku czego dochodzi do zagęszczenia skóry, poprawy jej elastyczności i jędrności.

Efekty, jakie daje wykorzystanie Profhilo w mezoterapii igłowej twarzy to:

 • wysmuklenie rysów twarzy,
 • zmniejszenie widoczności ,,chomiczków”,
 • poprawa konturu twarzy,
 • wygładzenie zmarszczek,
 • poprawa jakości skóry, jej zagęszczenia i napięcia.

Po podaniu preparatu uzyskany efekt utrzymuje się od 6 miesięcy do 2 lat w zależności od indywidualnych cech danego organizmu. Zaleca się dwa zabiegi w odstępach trzydziestodniowych.

Atekolagen w mezoterapii igłowej twarzy

Podczas wykonywanych przez nas zabiegów mezoterapii igłowej twarzy, posługujemy się także atelokolagenem. LINERASE lub NYTHIA to atelokolagen nowej generacji, będący przełomowym, bioaktywnym preparatem do mezoterapii. Regeneruje on i odbudowuje skórę, a tym samym przywraca jej sprężystość i blask. Preparat jest przeznaczony do pobudzenia fibroblastów do wytwarzania włókien endogennego kolagenu, jako nowego wypełnienia tkanki. Atelokolagen stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu.

Bioaktywny preparat przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenia sprężystości i elastyczności, wygładzenia zmarszczek. Kolagen zawarty w preparacie to oczywiście inny typ kolagenu, niż ten zawarty w kosmetykach do codziennej pielęgnacji. Atelokolagen typu I, zawarty w preparacie jest biomateriałem całkowicie wykluczającym pozabiegowe reakcje alergiczne, jest biodegradowalny i biozgodny (samoistnie i całkowicie rozpuszcza się w skórze).

Jest nowoczesnym i bezpiecznym preparatem, zarejestrowanym jako wyrób medyczny III klasy CE 0373. Wyniki badań zgodnie z przyznanym certyfikatem ISO 10993-10 wykazały, że nie podrażnia skóry nie wywołuje reakcji alergicznej i nie jest cytotoksyczny. Atelokolagen nie jest wypelniaczem ani typowym produktem do mezoterapii. Tworzy nową grupę bioaktywnych materiałów które stanowić będą przełom w dziedzinie dermatologii estetycznej i anti-aging.

Pierwszy efekt zabiegu Atelokolagenem pojawia się po 72 godzinach i utrzymuje się do 3 tygodni. Terapia składa się z 2 – 4 zabiegów. Po roku zaleca się wykonanie 1 zabiegu podtrzymującego.

Wskazania do zabiegu z wykorzystaniem atekolagenu:

 • widoczne oznaki starzenia się skóry: zmarszczki, zaburzony owal twarzy,
 • widoczne blizny,
 • zmęczona, odwodniona skóra, której potrzebna jest regeneracja,
 • skóra, która utraciła jędrność i elastyczność,
 • profilaktycznie można wykonywać zabieg po 25 roku życia, zwłaszcza jeżeli skóra wykazuje tendencję do przesuszania i przedwczesnego starzenia,
 • zaleca się 2-4 zabiegi w odstępach dwutygodniowych. Po roku należy wykonać jeden zabieg przypominający.

Preparat CytoCare® 532 do mezoterapii

CytoCare® 532 to ekskluzywny koktajl do mezoterapii francuskiego Laboratorium RevitaCare® dający efekty odmłodzenia i wygładzenia skóry. Wyjątkowa skuteczność tkwi w składzie, oprócz zawartości kwasu hialuronowego 32 mg w skład CytoCare® wchodzi 55 aktywnych składników w tym witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy.

Dzięki unikatowej kompozycji określonych witamin, CytoCare® nadaje skórze spektakularnego blasku i promienistości, powoduje wygładzenie drobnych zmarszczek poprzez stymulację do produkcji nowych komórek, a także stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu. Główny skład CytoCare jest identyczny, jednak logiczne i niezbędne było dostarczenie kwasu hialuronowego w różnych stężeniach w odpowiedzi na potrzeby różnych grup wiekowych oraz różnych rodzajów skóry. Wygodniejsza formuła gotowego do użycia koktajlu, bez potrzeby mieszania.

Jak działa CytoCare® 532 w mezoterapii? Do najważniejszych efektów, jakie daje, można zaliczyć:

 • spłycenie nawet głębszych zmarszczek,
 • intensywne zagęszczenie i regeneracja skóry właściwej,
 • głębokie nawodnienie,
 • efekt przeciwutlenianiający i ochronny,
 • zapobieganie pojawieniu się „pierwszych zmarszczek”,
 • utrzymanie biologicznej równowagi skóry,
 • intensywne odżywienie,
 • promienność i blask,
 • zatrzymanie efektów starzenia,
 • zapewnienie elastyczności skórze.

Zaleca się 4-6 zabiegów w odstępach 1-2 tygodni.

Preparaty RRS HA Eyes 1,5 ml i DERMAHEAL SB 5 ml – mezoterapia igłowa Gliwice

RRS Eyes 5 mg/ml HA +27,3 mg/ml kompleksu bierewitalizującego (11 antyoksydantów, 5 lawonoidów, 3 saponiny, 5 polifenoli, 2 peptydy, mikroelement).

Użycie preparatu RRS Eyes w mezoterapii igłowej twarzy zapewnia:

 • nawilżenie,
 • poprawę mikro krążenia,
 • rozjaśnienie skóry,
 • poprawę konturów oczu,
 • działanie antyoksydacyjne.

Zaleca się 4-6 zabiegów w odstępach 1-2 tygodni.

Dermaheal SB to preparat, którego używamy w zabiegach mezoterapii igłowej wykonywanych przez naszych ekspertów w Gliwicach. Zawiera on czynniki wzrostu i białka biomimetyczne. Redukuje przebarwienia skórne i zapobiega syntezie melaniny. Działa rozjaśniająco i efektywnie zapobiega dalszej pigmentacji skórnej. Redukuje przebarwienia skórne powstałe w wyniku syntezy melaniny i wygładza koloryt cery. Sprawia, że skóra staje się rozświetlona i pełna zdrowego blasku. Skuteczny także w walce z plamami starczymi. Pozostawia skórę gładką, miękką i promienną. Umożliwia uzyskanie efektu rozjaśnienia i wpływa na procesy hamowania syntezy melaniny.

Składniki aktywne: Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Arbutyna, 3 Peptydy Biomimetyczne: Oligopeptide-34 (CG-TGP2): zmniejsza syntezę melaniny blokując transfer ciałek melaninowych do keratynocytów; odpowiada za nawilżenie skóry, Pentapeptide-13 (CG-ASP): rozjaśnia i rozświetla skórę, Oligopeptide-50: działa przeciwzapalnie i rozjaśniająco.

Zaleca się 4-6 zabiegów w odstępach 1-2 tygodni.

1 komentarz do “Mezoterapia igłowa twarzy”

 1. Pingback: Jakie są sposoby na poprawę napięcia skóry twarzy? - Kobieta365

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *