Przejdź do treści

Badania trychologiczne

Wielu z nas zauważa u siebie pogarszającą się kondycję włosów, problemy ze skórą głowy. Nie wiemy co zrobić gdy włosy wypadają garściami. Wiele osób nie wie gdzie zgłosić się z takimi dolegliwościami. Dlatego należy zaznaczyć, że istnieje metoda precyzyjnego określania przyczyn słabej jakości włosów i schorzeń w obrębie skóry głowy. Jest to badanie trychologiczne, które w naszej klinice wykonują doświadczeni specjaliści.

Badanie trychologiczne to analiza stanu skóry głowy i włosów przy pomocy mikrokamery w odpowiednich powiększeniach, które pozwalają na ocenę stanu owłosionej skóry głowy. Umożliwia zdiagnozowanie różnego rodzaju schorzeń, powodujących wypadanie włosów, swędzenie, czy łupież.

Co daje badanie trychologiczne?

Wykorzystywana w trakcie badania mikrokamera pozwala wykryć wiele aktualnych problemów, umożliwia ono oszacowanie ilości włosów następowych (nowych, rosnących).

Ponadto badanie trychologiczne pozwala określić stopień produkcji łoju, stan mieszków włosowych, cebulek oraz łodygi włosa. Daje ono możliwość zobaczenie różnic w grubościach łodyg i mieszków włosowych w kenogenie.

Na tej podstawie można ustalić indywidualny program kuracji- czyli poprawną pielęgnację domową oraz właściwe zabiegi lecznicze. Po badaniu trychologicznych trudniejsze przypadki kierowane są na dodatkowe badania.

Badanie trychologiczne to coś co się opłaca. Zamiast wydawać fortunę na drogeryjne środki do pielęgnacji włosów lepiej sprawdzić co im dolega. Kupowanie na „oślep” kosmetyki z reguły nie rozwiązują problemu, co więcej, nierzadko prowadzą do jego intensyfikacji. Decydując się na badanie trychologiczne jest szansa uzyskania odpowiedzi na wiele pytań, w tym np.: jak leczyć łysienie androgenowe, czym i jak powstrzymać wypadanie włosów przy hashimoto.

Jak przygotować się do badania?

Badanie trychologiczne jest badaniem całkowicie bezpiecznym, bezbolesnym, dlatego nie trzeba się go obawiać. Nie narusza ono ciągłości skóry. Nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać, tak jak ma to miejsce w przypadku badań diagnostycznych, takich jak USG. Prosimy jednak o nie mycie włosów, minimum 24 godziny przed badaniem. Pozwoli to nam na prawidłową ocenę stanu skóry głowy i włosów.Przed wykonaniem badania przeprowadzamy wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta. Bardzo ważne są informacje dotyczące ewentualnych zaburzeń hormonalnych, morfologii krwi, stosowanej diety, przeprowadzonych w ostatnim czasie zabiegów fryzjerskich oraz używanych kosmetyków.

Dlatego przed wizytą w naszej klinice warto przypomnieć sobie historię walki z zaistniałym problemem. Warto na kartce papieru spisać sobie szczegóły stosowanych do tej pory kuracji – należy przypomnieć sobie przez jaki okres były stosowane oraz jaki przyniosły efekt. Dobrze jest zabrać ze sobą aktualne wyniki badań. Po skończonym wywiadzie trycholog przystępuje do wykonania właściwego badania.

Zapraszamy.

45 komentarzy do “Badania trychologiczne”

   1. Witamy, cena badania w sierpniu to 50 zł. Są wolne terminy, zapraszamy. Można wybrać termin na stronie www lub pod tel. 602 107 280.

  1. Witam , chcialabym sie upewnic czy umowilam córkę na badanie w dniu 1 wrzesnia 2018 r? Wizyte umawialam w lipcu 😉 dsiekuje i pozdrawiam. danw corki to Martyna Sobota – Sroda.

   1. Witamy, serdecznie zapraszamy Panią oraz Pani córkę na umówioną wizytę w dniu 1 września o godzinie 9.00 w Katowicach ul. Maksymiliana Wilimowskiego 2. Prosimy pamiętać żeby córka nie myła włosów co najmniej 24 godziny przed badaniem. Pozdrawiamy 🙂

   1. Witam, cena za wizytę i badanie trychologiczne mikro-kamerą wynosi 50 zł. Zapraszamy, wszelkie informacje pod numerem tel 602 107 280.

     1. Witamy,
      aktualna cena za badanie trychologiczne to 80 zł. Cena obejmuje wizytę, badanie, diagnozę, zalecenia.
      Pozdrawiamy
      Klinika Trychologii

    1. Witam, czy takie badanie pomoże mi dobrać właściwą pielęgnację dla moich kręconych włosów? Nie mam problemów ze skórą glowy a jedynie z wyglądem moich włosów. Pomimo pielęgnacji wyglądają bardzo źle. Czy to badanie jest dla mnie czy powinnam poszukać innego specjalisty?

     1. Witamy Pani Barbaro, zajmujemy się zarówno stanem skóry jak i kondycją włosów. Możemy zaproponować trychoregenerację włosów na bazie oleju INKA z vitaminą A, B, E i PP. Zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą od trychoregeneracji włosów, Izabellą Markowską, Tel 666 660 721. Pozdrawiamy

    2. Dzień dobry , Mam problem, poniewaz moje włosy są cienkie, przetluszczajace u nasady a ich objętość pozostawia wiele do życzenia. Proszę o informację czy typu problemy kwalifikują mnie do Państwa, jeżeli tak to. To proszę O informację ile kosztuje badanie.

     1. Dzień dobry, nasi trycholodzy mają doświadczenie z tego typu problemami, dlatego zapraszamy na badanie którego cena aktualnie wynosi 80 zł. Pozdrawiamy

     1. Witamy, badanie włosów i stanu skóry głowy do końca grudnia kosztuje 80zł, co do dalszego leczenia to dopiero po badaniu i diagnozie, trycholog zaproponuje Panu odpowiednią dla Pana kurację. Pozdrawiamy

      1. Witam mam problem z nadmiernym wypadanie włosów tracę je porostu zawsze, wszędzie i w dużej ilości jaka cena za odpowiednie badanie?

     2. Witam mam problem z nadmiernym wypadanie włosów tracę je porostu zawsze, wszędzie i w dużej ilości jaka cena za odpowiednie badanie?

         1. Krzysztof Mądry

          Witamy, cena badania trychologicznego to 80 zł. Terminy na stronie lub pod tel. 602 107 280. Zapraszamy

        1. Jaki jest koszt badania bez dofinansowania? Kto finansuje część kosztów i jakie trzeba spełnić warunki aby otrzymać dopłatę?

         1. Witamy, cena badania trychologicznego po dofinansowaniu to 80 zł. Zapraszamy bez żadnych dodatkowych warunków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!