trychologia-slask.pl
Przejdź do treści

Leczenie grzybicy skóry głowy

Jeśli doskwiera Ci grzybica skóry głowy, leczenie, które wykonujemy w Katowicach, Gliwicach oraz Piekarach Śląskich jest ofertą dla Ciebie. Schorzenie to, w zależności od rodzaju, może cechować się odmiennymi objawami. Leczenie należy rozpocząć jak najszybciej, co pozwala uniknąć kolejnych zakażeń i dalszego rozwoju choroby. Do najważniejszych sposobów leczenia należy przyjmowanie doustnie przeciwgrzybiczych preparatów, mycie głowy zaleconymi specyfikami oraz stosowanie maści, które są odpowiednie do stanu ognisk.

W przypadku grzybicy skóry głowy bardzo ważna jest szybka reakcja i sprawne wprowadzenie systemu leczenia. Kluczowe jest postawienie odpowiedniej diagnozy i dobranie sposobu dalszego postępowania. Nasi specjaliści zapewniają staranną diagnostykę, skuteczne leczenie i pomoc. Zapraszamy do naszego centrum.

Skąd się bierze grzybica skóry głowy i jakie są jej rodzaje?

Grzybica skóry głowy jest schorzeniem zakaźnym i powstaje poprzez przeniesienie patogenu chorych ludzi lub zwierząt. Można wyróżnić jej trzy podstawowe odmiany:

  • strzygącą,
  • woszczynową,
  • drobnozarodnikową.

Strzygąca grzybica skóry głowy objawia się najczęściej niewielką utratą włosów oraz drobnymi, wieloma ogniskami złuszczającymi. Po leczeniu włosy odzyskują swój dawny, zdrowy wygląd. W grzybicy drobnozarodnikowej występują większe, choć niezbyt liczne, owalne ogniska. Z kolei w przypadku odmiany woszczynowej na skórze pojawiają się tak zwane tarczki woszczynowe, czyli żółte, maksymalnie dwucentymetrowe strupki. Ich likwidacja prowadzi do powstawania blizn oraz miejsc pozbawionych owłosienia.