trychologia-slask.pl
Przejdź do treści

Leczenie łuszczycy – Gliwice, Katowice, Piekary Śląskie

Tagi:

Chorujesz na łuszczycę? Leczenie, które oferujemy naszym pacjentom, pomaga złagodzić dokuczliwe objawy tej przypadłości. Łuszczyca należy do grupy chorób przewlekłych i objawia się zaczerwienionymi, samorzutnie odpadającymi wykwitami na skórze. Może mieć podłoże genetyczne, często jest wynikiem osłabienia układu odpornościowego pod wpływem przewlekłego stresu. Objawy są często znacznie łagodniejsze, czasem jednak przechodzą do remisji i choroba znacznie się zaostrza.

To, jakie objawy przeważą u danej osoby zależy od postaci choroby. Objawy skórne najbardziej charakterystyczne dla łuszczycy to czerwone plamy, które pokryte są srebrną łuską. Dodatkowo na skórze mogą pojawić się drobne wypryski ropne czy pęknięcia, które mogą krwawić. Wymienionym symptomom towarzyszy ból, swędzenie oraz pieczenie. Początki tej choroby często zauważa się w obszarze głowy.

Łuszczyca – jak wygląda leczenie i jakie daje efekty?

Łuszczyca, której leczeniem zajmujemy się w naszych klinikach w Gliwicach, Katowicach i Piekarach Śląskich, jest chorobą której nie da się wyleczyć całkowicie oraz w sposób trwały. Jednak jest możliwe znaczne złagodzenie objawów oraz:

  • ustąpienie zmian,
  • przedłużenie okresu remisji,
  • przywrócenie sprawności życiowej,
  • zapobieganie występowaniu powikłań,
  • uniemożliwianie ciężkiego rozwoju choroby.

Istotnym elementem kuracji jest złuszczanie ognisk chorobowych specjalnie przystosowanymi do tego preparatami. W przypadkach bardzo intensywnych stadiów choroby, miejsca te należy zmiękczyć specjalnymi olejkami rozpulchniającymi, emulsjami, ekstraktami oraz łagodzącymi swędzenie lotionami.

Co warto wiedzieć o łuszczycy?

Warto pamiętać, że łuszczyca nie jest chorobą zakaźną. Jest to choroba przewlekła oraz nawrotowa, jednak odpowiednio przeprowadzane leczenie może w znaczny sposób niwelować objawy. Niewłaściwe odżywianie może wyostrzać symptomy, dlatego w przypadku łuszczycy ogromne znaczenie ma dieta. Należy unikać przetworzonej żywności, niektórych rodzajów mięsa oraz alkoholu. Właściwa dieta dostarcza organizmowi niezbędnych składników odżywczych oraz pozytywnie wpływa na stan skóry, w tym na jej nawilżenie.

Ważnym czynnikiem w przebiegu kuracji łuszczycy jest również sposób reagowania na stres oraz usuwanie z życia niepotrzebnych źródeł niepokoju. Doświadczanie przewlekłych stanów napięcia nerwowego zaostrza objawy choroby, warto więc nauczyć się zdrowego sposobu reagowania na stres, technik relaksacyjnych i przede wszystkim, systematycznie odpoczywać.

2 komentarze do “Leczenie łuszczycy – Gliwice, Katowice, Piekary Śląskie”

    1. Witamy, przepraszamy Panią ale odpowiedzi na Pani pytanie może udzielić trycholog, dopiero po dokładnym zbadaniu stanu Pani skóry głowy i postawieniu diagnozy. Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *