trychologia-slask.pl
Przejdź do treści

Leczenie swędzenia skóry głowy

Wykorzystujemy skuteczne metody pomagające na swędzenie skóry głowy. Leczenie, które realizujemy w Katowicach, Gliwicach, a także Piekarach Śląskich pozwala na zlikwidowanie problemu swędzenia. Rodzaj zastosowanej kuracji uzależniony jest od przyczyny powstawania dolegliwości. Powodów powstawania problemu nigdy nie należy lekceważyć. Swędzenie skóry głowy może oznaczać występowanie różnego rodzaju schorzeń, które wymagają interwencji lekarskiej.

Leczenie trychologiczne, które przeprowadzają specjaliści w naszej klinice, poprzedzone jest starannymi konsultacjami z klientem oraz badaniami. Zapewniamy fachowe poradnictwo dotyczące samodzielnej pielęgnacji oraz bezstresową atmosferę podczas wizyty. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym centrum.

Jakie są przyczyny swędzenia skóry głowy?

Swędzenie skóry głowy może być zwiastunem wielu problemów. Osoby, których dotyka ten problem powinny w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na sposób pielęgnacji włosów i głowy. Często źle dobrany lub mający skład o agresywnym działaniu szampon może być przyczyną problemu. Powodem swędzenia może być też częste suszenie włosów w wysokiej temperaturze, mycie w zbyt ciepłej wodzie czy niedokładne spłukiwanie detergentów.

Przyczyną swędzenia skóry głowy może być również łojotok czy łuszczyca. Również osoby z niedoczynnością tarczycy mierzą się z problemem wysuszonej skóry głowy, która może mieć tendencję do swędzenia. Warto wiedzieć, że także nietolerancje pokarmowe (np. na gluten czy laktozę) mogą powodować swędzenie skóry głowy. W przypadku wystąpienia tego typu dolegliwości najlepiej skontaktować się z lekarzem, który ustali przyczynę problemu i wdroży najbardziej adekwatny rodzaj leczenia.