trychologia-slask.pl
Przejdź do treści

Leczenie łysienia androgenowego

Szukasz sprawdzonego ośrodka, w którym przeprowadzane jest leczenie łysienia androgenowego? Tego rodzaju zabiegi wykonujemy w Katowicach, Gliwiach oraz Piekarach Śląskich. Do leczenia wykorzystujemy z dużym powodzeniem REGENERA ACTIVA. Jest to specjalnie zaprojektowany system, wykorzystujący autologiczny przeszczep komórek. System REGENERA ACTIVA został stworzony do uzyskiwania zawiesiny komórek zdolnej do regeneracji tkanek.

Podczas pojedynczej sesji, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą autologicznego przeszczepu, jesteśmy w stanie stymulować miejsce poddane zabiegowi za pomocą komórek progenitorowych i czynników wzrostu uzyskanych z miejsca pobrania przeszczepu. Technika ta oparta jest na badaniach klinicznych wykazujących wysoką koncentrację uzyskanych komórek z tkanek stałych. Poprzez skalibrowany proces mechaniczny oraz filtrację jesteśmy w stanie uzyskać wysoką koncentrację komórek progenitorowych i innych elementów prekursorowych, w tym komórek macierzystych.

Co to jest łysienie androgenowe?

Łysienie androgenowe występuje z powodu wrażliwości mieszków włosowych na androgeny. Jest to najczęstsza przyczyna utraty włosów i występuje u 70% mężczyzn i 40% kobiet w pewnym okresie ich życia. U mężczyzn zwykle pojawia się recesja linii włosów na skroniach (zakola) i łysina na wierzchołku, a u kobiet rozproszone przerzedzenie na szczycie głowy. U mężczyzn często dochodzi do całkowitego wyłysienia – u kobiet raczej nigdy.

Badania wykazują, że głównym czynnikiem powodującym łysienie androgenowe jest testosteron a dokładniej pochodna testosteronu – dihydrotestosteron (DHT). Są to męskie hormony – androgeny, które występują zarówno u mężczyzn, jak również u kobiet. Androgeny odgrywają ważną rolę w rozwoju seksualnym mężczyzn od urodzenia do dojrzewania. Regulują pracę gruczołów łojowych, apokrynowych gruczołów potowych oraz libido. Wraz z wiekiem, androgeny stymulują wzrost włosów na twarzy, ale powstrzymują go na skroniach i wierzchołku głowy. Stan ten został nazwany „paradoksem androgennym”.

Łysienie androgenowe u kobiet i mężczyzn

Problem łysienia androgenowego nie omija kobiet, u których dodatkowym czynnikiem wpływającym na defekt – oprócz nadmiaru androgenów – jest zaburzona proporcja żeńskich i męskich hormonów płciowych. Wypadaniu włosów u kobiet sprzyjają też otyłość, niedoczynność tarczycy i antykoncepcja hormonalna. Dihydrotestosteron sprawia, że włosy stopniowo się osłabiają (stają się coraz cieńsze i słabsze – jest to pierwszy przejaw łysienia), a równocześnie pod jego wpływem znacznie skraca się faza anagenu a wydłuża telogenu (przez to włosy rosną wolniej i są krótsze).

W przypadku dihydrotestosteronu (DHT) istotną kwestią jest to, że powstaje on przy transformacji testosteronu pod wpływem katalizatora, enzymu 5α reduktazy. 5α reduktaza występuje w gruczołach łojowych przy mieszkach włosowych. Dihydrotestosteron powoduje miniaturyzację mieszków włosowych co w konsekwencji prowadzi do ich spłycenia. Powoduje to krótszy czas życia włosa i szybsze przejście w fazę wypadania. Mężczyźni z łysieniem androgenowym zazwyczaj mają wyższe stężenie 5α reduktazy. Najwyższe stężenie 5α reduktazy występuje na skórze głowy.

Efekty kliniczne

Zdjęcia zostały wykonane przed i 30-60 dni po zabiegu Regenera Activa®

 

Jak wygląda zabieg REGENERA ACTIVA®?

Zabieg Regenera Activa®, który wykonujemy naszym pacjentom zmagającym się z łysieniem androgenowym, jest niezwykle prosty i trwa zwykle 20-30 minut.

 1. W pierwszym etapie lekarz pobierze niewielki wycinek skóry (od jednej do trzech biopsji o średnicy 2,5 mm) z okolicy karku na linii włosów. Jest to obszar, który jest najmniej podatny na łysienie androgenowe. Pobranie tak niewielkiego wycinka skóry pozwala na samoistne zagojenie się miejsca pobrania przeszczepu. Jest to proces zupełnie bezbolesny, gdyż lekarz znieczuli miejsce biopsji za pomocą lidokainy.
 2. W kolejnym etapie lekarz, za pomocą specjalnego urządzenia wyizoluje z pobranej od Ciebie tkanki komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne.
 3. Tak przygotowana zawiesina zostanie podana w skórę Twojej głowy na zasadzie mezoterapii w okolice Twoich mieszków włosowych, aby zainicjować procesy naprawcze.
 4. Ten niezwykle prosty i szybki trzyetapowy zabieg pozwala na zapoczątkowanie procesów regeneracyjnych w owłosionej skórze głowy i cieszenie się efektami terapii.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług leczenia łysienia androgenowego?

Leczenie łysienia androgenowego, którym zajmujemy się w naszym ośrodku w Katowicach przebiega pod okiem wyspecjalizowanych w tym kierunku trychologów. Wszystkie działania poprzedzamy starannym wywiadem z klientem. Przeprowadzamy badania i diagnozujemy przyczynę występujących problemów. Wszystko to pozwala nam na dobranie odpowiedniej metody dalszego leczenia.

Doświadczona i wykwalifikowana kadra to podstawa naszego sukcesu. Korzystając z usług naszego ośrodka możesz mieć pewność, że Twoje zdrowie, wygląd i samopoczucie są w dobrych rękach. Pracujemy z użyciem sprawdzonych i bezpiecznych produktów, które wykazują dużą skuteczność działania. Nasi specjaliści dbają również o przyjazną atmosferę podczas każdej wizyty.

Zapraszamy do skorzystania z usług leczenia łysienia androgenowego w naszym centrum w Katowicach, a także Gliwicach i Piekarach Śląskich!

7 komentarzy do “Leczenie łysienia androgenowego”

  1. Witamy, mamy wakacyjną promocję. Cena zabiegu Regenera Activa w promocji wynosi 5100 zł. Przed zabiegiem zapraszamy na konsultacje.

 1. Witam
  Chciałam zapytać po czym rozpoznajecie czy łysienie jest androgenów żeby poddać się zabiegowi regenerum aktivia i jaka jest pewność że ten zabieg zadziała

  1. Dzień dobry,
   najczęstszym objawem łysienia androgenowego jest miniaturyzacja włosa, przyczyn może być wiele, aby to stwierdzić niezbędna jest konsultacja trychologiczna, która da odpowiedź na pytanie czy niema przeciwwskazań oraz jak skuteczny może być zabieg Regenera Aktiva w Pani przypadku.

 2. Pingback: Jakie są sposoby leczenia łysienia androgenowego? - Kobiecy Magazyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *