Łysienie androgenowe to powszechna przypadłość, która dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Łysienie androgenowe polega na stopniowej utracie włosów ze skóry głowy, a niekiedy może prowadzić do całkowitego wyłysienia. W tym artykule omówimy czym jest łysienie androgenowe, jakie są jego przyczyny i wskażemy skuteczne sposoby leczenia. Zachęcamy do lektury!
Jak wygląda łysienie androgenowe u kobiet i mężczyzn?
Łysienie androgenowe jest zjawiskiem, które występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Najczęstszą przyczyną tej choroby jest wrażliwość mieszków włosowych na androgeny. W przypadku kobiet łysienie androgenowe charakteryzuje się wypadaniem większej ilości włosów niż zwykle, co prowadzi do nadmiernego przerzedzenia włosów. Kobiety często odczuwają też, że ich włosy stają się cieńsze, słabsze i bardziej kruche. Z kolei u mężczyzn łysienie androgenowe zazwyczaj zaczyna się od przerzedzenia włosów na skroniach i wierzchołku głowy. Z czasem obszar łysienia powiększa się, a włosy stają się coraz cieńsze i krótsze. U mężczyzn często dochodzi też do całkowitego wyłysienia.
Na czym polega leczenie androgenowe?
Jednym ze skutecznych sposobów leczenia łysienia androgenowego jest zabieg z wykorzystaniem systemu REGENERA ACTIVA. Pierwszym etapem jest pobranie niewielkiej ilości krwi pacjenta, a następnie przetworzenie jej w celu uzyskania osocza bogatego w płytki krwi. Osocze to jest następnie wprowadzane na skórę głowy pacjenta za pomocą REGENERA ACTIVA, którego końcówka jest wyposażona w drobne igły. Nakłuwanie skóry głowy stymuluje skórę do produkcji nowych komórek, a jednocześnie ułatwia wchłanianie substancji aktywnych, zawartych w osoczu. Dzięki temu zabiegowi przyspieszany jest wzrost nowych i zdrowych włosów.