trychologia-slask.pl
Przejdź do treści

Leczenie atopowego zapalenia skóry głowy

Cierpisz na atopowe zapalenie skóry głowy? Leczenie, które oferujemy w Katowicach, Gliwicach oraz Piekarach Śląskich umożliwia trwałe uwolnienie się od tego schorzenia. Atopowe zapalenie skóry to choroba przewlekła i zapalna, która charakteryzuje się zmianami skórnymi w postaci rumieni. Skóra jest przesuszona oraz zaczerwieniona, a chory odczuwa uporczywe swędzenie.
Leczenie atopowego zapalenia skóry głowy to proces złożony, który wymaga dobrania odpowiedniej metody radzenia sobie z problemem. Kuracja obejmuje zarówno leczenie farmakologiczne, jak również niefarmakologiczne, związane z właściwą pielęgnacją skóry.

Przyczyny atopowego zapalenia skóry

Atopowe zapalenie skóry to schorzenie o podłożu alergicznym. Bardzo często dotyka małe dzieci, w tym niemowlęta, jednak może również występować u nastolatków i osób dorosłych, także starszych. Wpływ na pojawienie się i rozwój tej choroby mają czynniki genetyczne oraz środowiskowe.
Oddziaływanie na atopowe zapalenie skóry głowy ma również styl życia. Przewlekły stres i nieprawidłowa dieta mogą zaostrzać objawy tego schorzenia. Drażniąco mogą działać źle dobrane kosmetyki. Również wychowywanie dziecka w zbyt sterylnych warunkach, w których nie ma ono częstego kontaktu z różnymi alergenami ma znaczenie w rozwijaniu się atopowego zapalenia skóry.

Leczenie atopowego zapalenia skóry – właściwa pielęgnacja

Jednym z najważniejszych elementów leczenia atopowego zapalenia skóry, którym zajmujemy się w naszych centrach w Gliwicach, Katowicach oraz Piekarach Śląskich, jest właściwa pielęgnacja. Ma ona na celu odbudowanie bariery ochronnej naskórka, łagodzenie objawów, hamowanie rozwoju stanu zapalnego oraz właściwe nawilżenie skóry.
Nasi specjaliści pomagają w dobraniu odpowiednich preparatów, które są przeznaczone do pielęgnacji w przypadku atopowego zapalenia skóry. Osoby cierpiące na to schorzenie powinny również unikać noszenia ubrań wykonanych ze sztucznych i drażniących materiałów oraz przebywania w pomieszczeniach o niewłaściwej temperaturze i wilgotności. Należy unikać zmian temperatur oraz przegrzewania organizmu.

2 komentarze do “Leczenie atopowego zapalenia skóry głowy”

  1. Pingback: Jak wdrożyć leczenie atopowego zapalenia skóry? - BlondBlog.pl

  2. Pingback: Jak przebiega leczenie atopowego zapalenia skóry? - AliceFashion

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *